Naujienų prenumerata

Loading...

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė:
10531069
Šiandien apsilankė:
8357
Dabar naršo:
71

Naujienos

2012-03-13 - Valstybės garantijos – eksportuotojų rizikai mažinti

Kad verslo atstovai išlaikytų ir plėstų įtaką turimose eksporto rinkose, valstybė su privačiomis draudimo įmonėmis toliau dalysis pirkėjų įsipareigojimų nevykdymo rizika. Taip siekiama padėti eksportuotojams, nes užsienio rinkose padidėjus neatsiskaitymo už prekes mastui, privatūs draudikai dėl atsiradusios rizikos ėmė mažinti draudimo limitus.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGOS) garantijos bus teikiamos iki 2012 m. gruodžio 31 d., garantijos dydis priklausys nuo sumažinto ir (arba) nepakankamo suteikto pirkėjo kredito limito dydžio, o draudimo rizikos laikotarpis turės būti trumpesnis nei dveji metai. Be to, draudėjas (eksportuotojas) pats turės prisiimti ne mažiau kaip 20 proc. pirkėjo skolos rizikos.  

Valstybės garantijas INVEGA teiks eksporto kredito draudėjams (eksportuotojams), sudariusiems eksporto kredito draudimo sutartis su eksporto kredito draudimo įmonėmis, turinčiomis investicinį kredito reitingą ir sudariusiomis administravimo sutartį su INVEGA. Galimybė tęsti valstybės garantijų eksportuotojams teikimą atsirado, kai 2011 m. įsigaliojo naujas Valstybės specialiųjų garantijų dėl eksporto kredito draudimo įstatymas ir Europos Komisija priėmė naują sprendimą dėl Lietuvos valstybės pagalbos trumpalaikio eksporto kredito draudimui.  

Šiuo metu INVEGA, teikianti Lietuvos eksportuotojams valstybės specialiąsias garantijas, yra pasirašiusi sutartis su dviem tarptautinėmis draudimo kompanijomis – „Atradius Credit Insurance“ („Atradius“) ir „Coface Austria Kreditversicherung AG“ (Lietuvos filialu). Todėl Lietuvos eksportuotojai, kurie draudžiasi arba ketina draustis minėtose draudimo kompanijose, joms sumažinus ar nesuteikus pageidaujamo pirkėjo kredito limito, gali prašyti minėtų draudimo kompanijų kreiptis į INVEGĄ dėl INVEGOS garantijos išdavimo.  

Draudimo kompanijos „Atradius“ direktoriaus Švedijos ir Baltijos šalims Magnuso Lindgreno teigimu, kompanija „Atradius Credit Insurance“ džiaugiasi galėdama pratęsti bendradarbiavimą su INVEGA dėl valstybės specialiųjų garantijų teikimo.  

M. Lingrenas informavo, kad „Atradius“ savo veiklą Lietuvos kredito draudimo rinkoje pradėjo dar 1999 metais, ir pabrėžė, jog kompanija „Atradius“ tiki, kad pratęsus bendradarbiavimą su INVEGA paspartės Lietuvos eksporto plėtra, o specialiųjų garantijų teikimas leis apsisaugoti nuo eksporto sandoriuose kylančios rizikos, o tai itin svarbu Lietuvai siekiant ekonomikos augimo, ypač finansų ir ekonomikos krizės sąlygomis. 

Verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface Lietuva“ nuolatos stebėdama besikeičiančią verslo aplinką ir jos generuojamą riziką, fiksuoja vis didesnę mokėjimų vėlavimo tendenciją ne tik su ekonomikos problemomis susiduriančiose euro zonos valstybėse, bet ir kitose Lietuvos eksportuotojams svarbiose rinkose. 

 „2011 m. atsiskaitymų sutrikimų skaičiui euro zonoje padidėjus 28 proc., supratome, jog negalėsime prisiimti naujos rizikos tam tikrose valstybėse ir suteikti norimus kredito limitus mūsų draudėjams. Todėl norėdami kartu su mūsų klientais surasti išeitį ir pamėginti padaryti kuo mažesnę įtaką esamam įmonių pardavimui, turėjome užtikrinti būdus, leidžiančius įmonėms neprarasti užsiimamų rinkos pozicijų ir eksporto apimčių. Vienas iš būdų, kuris mums pasirodė pats tinkamiausias, buvo Lietuvos valstybės teikiama trumpalaikio eksporto kredito draudimo pagalba“, – teigia bendrovės „Coface Lietuva“ Pardavimų ir rinkodaros departamento direktorius Mantvydas Štareika.  

Ūkio ministerija tikisi, kad eksporto kredito draudimui teikiamos valstybės specialiosios garantijos prisidės prie eksporto sandoriuose egzistuojančios rizikos mažinimo ir šalies eksporto apimčių didinimo. 

Daugiau informacijos apie valstybės specialiųjų garantijų teikimą Lietuvos eksportuotojams rasite interneto puslapyje www.invega.lt

Įvertinkite: