Naujienų prenumerata

Loading...

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė:
10552509
Šiandien apsilankė:
2435
Dabar naršo:
87

Kalbos

2012-03-14 - Seimas priėmė Kėdainių ir Panevėžio LEZ įstatymus

Naujienų portalas Delfi.lt praneša, kad Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir priėmė grąžintus pakartotinai svarstyti Kėdainių ir Panevėžio laisvųjų ekonominių zonų įstatymus su visomis šalies vadovės pataisomis.

Prezidentė siūlė keisti įstatymų nuostatas, reglamentuojančias, kas gali būti laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrove. Seimo priimtuose įstatymuose buvo nustatyta, kad tiek Kėdainių, tiek Panevėžio LEZ valdymo bendrovėmis gali būti valstybės arba savivaldybės institucijos ar įmonės, arba viešoji įstaiga "Investuok Lietuvoje".

Šalies vadovės nuomone, tokios nuostatos prieštarauja kai kurioms Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo nuostatoms. D. Grybauskaitė pasiūlė Seimo priimtus įstatymus keisti, juose įtvirtinant nuostatą, kad LEZ valdymo bendrove gali būti akcinė arba uždaroji akcinė bendrovė, kaip yra įtvirtinta priimtuose įstatymuose dėl Marijampolės, Naujosios Akmenės ir Šiaulių LEZ steigimo. Seimas šioms pataisoms pritarė.

Seimas praėjusių metų pabaigoje priėmė įstatymus dėl Akmenės, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio ir Šiaulių LEZ įsteigimo.

LEZ steigiamos siekiant sudaryti palankesnes sąlygas užsienio investicijoms pritraukti, technologijų plėtrai ir naujų darbo vietų kūrimui, taip pat siekiama didinti pramonės plėtrai skirtų teritorijų patrauklumą, efektyviai panaudoti pramoniniuose parkuose įrengtą infrastruktūrą.

Įvertinkite: